Správná cesta ke změně, kterou chcete!

Business mentoring

Business mentor je pro podnikatele tím, čím je šerpa pro horolezce. Doprovodí ho na cestě na vrchol, pomůže mu nést zátěž a předá mu zkušenosti z jiných výprav.

Každý podnikatel by měl mít svého business mentora.

Od business mentoringu očekávejte přísun impulsů, návrhů na změny, nápadů, know-how a vyzkoušených řešení, která se osvědčila v jiných firmách, vždy ale v podobném kontextu. Vše, co se dozvíte, můžete začít ihned zavádět do praxe.

Business mentoring není podnikatelský koučink. Nevyžaduje po vás, abyste na správné řešení přišli vždy sami. Naopak přináší hotová řešení, která společně upravujeme přesně na míru dané situaci. 

Business mentoring je vhodný pro podnikatele nebo manažery, kteří:

 • Potřebují zkušeného partnera, s nímž mohou komplexně řešit firemní problémy
 • Mají dostatek sebevědomí, aby sebekriticky a pravdivě hodnotili výsledky své firmy
 • Chtějí odhalit skryté rezervy ve fungování firmy, příp. i sebe sama
 • Vědí, že si nemohou dovolit opakovat stejné chyby
 • Jsou otevřené mysli a mají vůli ke změně k lepšímu - a ziskovějšímu - podnikání
 • Zajímá je, jak svou osobnost, mysl i tělo nastavit pro dlouhodobý výkon, a to při zachování plného zdraví

Pro ty, kdo chtějí rychlý postup vpřed, např. v těchto oblastech:

 • Stagnace a nízká dynamika firmy
 • Řešení dlouhodobých problémů firmy
 • Změny ve firmě
 • Krizové situace ve firmě
 • Trvalé přetížení podnikatele
 • Náročná podnikatelská rozhodnutí
 • Zaměření na zdroje problémů
 • Změna nastavení firmy
 • Postup po efektivní cestě podnikatele
 • Společné zvládání překážek
 • Vysoký výkon a efektivita firmy
 • Nové cesty a výzvy

Průběh spolupráce

Uvažuji nebo mám zájem o spolupráci s business mentorem

Dejte mi o sobě prosím vědět, kontaktujte mě nebo si rovnou sjednejte nezávaznou schůzku.
Kontaktní formulář

Nezávazná schůzka - ukázková hodina ZDARMA

Vzájemně se poznáme, pobavíme se o vašem businessu. Obratem po sjednání termínu posílám pár námětů a otázek ke schůzce. Záleží mi na efektivitě této schůzky, většinou už při této schůzce řešíme vaše konkrétní témata a vyzkoušíte si, jestli vám bude spolupráce vyhovovat. Délka schůzky je 45-60 minut, probíhá online a je zcela ZDARMA.
Sjednat schůzku

Doporučení a výběr varianty

Na konci naši první schůzky vám podle vašich potřeb, očekávání a situace navrhnu nejvhodnější variantu spolupráce. Je na vás, jestli vám to bude vyhovovat a domluvíme se na vzájemné spolupráci.
Varianty programu

Mám zájem, chci spolupracovat

Výborně, správné rozhodnutí. Vybrali jste si variantu spolupráce, vyplňte prosím přihlašovací formulář, dohodneme první termín a jdeme na to.
Chci se přihlásit

Business mentoring

Varianty a ceny

START - FREE konzultace, poradenství
zdarma
Individuální 1x měsíčně
3.300,- Kč
3.993,- vč. DPH / měsíc
individuální VIP mentoring
8 - 30 tis. Kč
měsíčně, dle rozsahu a formy

O mé práci říkají a napsali:

S Milanem spolupracuji na projektu efektivního řízení firmy. Velmi oceňuji jeho schopnost rychlého pochopení problematiky s následnými návrhy řešení. Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem v podnikání dokáže propojit ekonomickou stránku firmy se stránkou obchodní. S Milanem se velmi dobře spolupracuje i z pohledu lidského – team player.
Jiřina SoučkováFinanční analytik
S Milanem Petráčkem se znám mnoho let, zejména z mého působení v České spořitelně. Spolupráci s ním mohu doporučit. Oceňuji jeho přístup například v krizových letech 2008 – 2010, kdy byla činnost jeho firmy vlivem celosvětové finanční krize silně zasažena. V důsledku toho došlo ke skokovému poklesu obratu a hospodářského výsledku společnosti. Díky jeho přístupu k řízení nákladů a dalším prorůstovým krokům, které ve firmě zavedl, se podařilo situaci velmi dobře zvládnout. Firma se stabilizovala, zvládla problematickou situaci v oblasti cash flow a vrátila se ke zdravému fungování a dalšímu zdravému růstu.
Jaroslav SchlapplRegionální korporátní centrum, Česká spořitelna, a.s.
Přehled a pořádek. Tak lze jednoduše zhodnotit spolupráci. Než jsme začali s panem Petráčkem fungovat, tak náš byznys byl značně chaotický. Od té doby, co jsme začali firmu řešit společně, se všechno zlepšilo o 100 % a my teď víme, co se kde děje a za to mu patří obrovský DÍK! 🙂 Těšíme se na další expanzi.
Samuel Krištofmilicastore.sk
Spolupráci s Milan Petráčkem doporučuji. Oceňuji jeho analytické myšlení, propojení technické, obchodní a ekonomické stránky firmy. Jeho přístup přináší firmě zdravé základy a prostor k dalšímu růstu a spokojenému fungování firmy.
Jan Křížmakléř
S panem Milanem spolupracujeme již nějaký ten týden a mohu říct, že celý business se posouvá tam, kam bychom ho jen těžko posunuli sami. Pomáhá nám s účetnictvím, expanzí, radí s redakčním systémem, jednoduše pokud si nevíme rady, pan Milan je vždy ten, který poradí. Velké díky, Tom
Tomáš PrášekCEO milica.cz

Vím o čem mluvím...

Moje firma PANFICO s.r.o. je vydavatelem a prodejcem knih, které s business mentoringem úzce souvisí.

Milan Petráček

Finanční řízení firem & Business mentoring, CEO Panfico s.r.o.

Po úspěšném prodeji firmy v roce 2019 jsem se pustil do nových výzev. Stal jsem se vydavatelem knih leadershipu, firemního a osobního rozvoje. Začal jsem působit jako business a sales mentor pod značkou Effento.com. Mám velký cit pro správné fungování firmy. Umím propojit technickou, procesní, obchodní a ekonomickou stránku ve firmě a podnikatelských činnostech. Mám velké zkušenosti v osobním rozvoji, efektivitě a rovnováze mezi prací a osobním životem. Sám jsem v minulosti pracoval s business mentorem a kouči. Mám vyzkoušeno, které typy spolupráce jsou méně a více přínosné. Nyní své zkušenosti získané za 30 let v businessu předávám dále.