Jsem Shoptet partner

Pomáhám firmám, provozovatelům e-shopů v efektivitě jejich podnikání. Zaměřuji se na soulad mezi oblastmi nejen internetového prodeje. Soustředím se na rovnováhu mezi ekonomikou, marketingem, produktem, doručením a dalšími oblastmi podnikání.  Mým cílem je fungující dlouhodobě ziskový e-shop.

Jsem praktik a mám řadu zkušeností z podnikání menších a středních firem. Zaměřuji se na efektivitu podnikatelů a firem, procesy, ekonomiku, obchod a jejich vzájemný soulad. Mám velký cit a umím propojit technickou, obchodní a ekonomickou oblast firmy. Mé analytické a technické myšlení mi umožňuje rychle proniknout do výsledků, procesů a firemní kultury. Velmi dobře pracuji s manažerským účetnictvím, které umím ve firmách nastavit.

Na e-shop se dívám, jako na jeden z důležitých prodejních kanálů. Díky rychlému rozvoji se však jedná o vysoce konkurenční prostředí, kde často rozhodují detaily v celém prodejním procesu. Řada provozovatelů se však věnuje jen malé části z procesu. Tu často přeceňuje a další naopak podceňuje. K čemu je masivní reklama, SEO, když není správný produkt, doručení apod.  K čemu je dobré, když e-shop generuje objednávky, ale peníze na účtu nepřibývají stejným tempem? Peníze leží v zásobách, jsou někde na cestě nebo se dokonce někde ztrácejí.

Moje práce spočívá v nadhledu, určení silnějších a slabších oblastí vašeho obchodu. Práce na odstranění a zlepšení těch slabších oblastí. Nastavení pravidel, systému, automatizací, které váš obchod mohou udělat dlouhodobě ziskovým.   

Máte konkrétní otázky k vašemu e-shopu?

Nebo teprve o spuštění e-shopu uvažujete?

Chcete prodiskutovat naši případnou spolupráci?

 

Dejte mi prosím o sobě vědět. Klikněte níže.

O mé práci říkají a napsali:

S Milanem spolupracuji na projektu efektivního řízení firmy. Velmi oceňuji jeho schopnost rychlého pochopení problematiky s následnými návrhy řešení. Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem v podnikání dokáže propojit ekonomickou stránku firmy se stránkou obchodní. S Milanem se velmi dobře spolupracuje i z pohledu lidského – team player.
Jiřina SoučkováFinanční analytik
S Milanem Petráčkem se znám mnoho let, zejména z mého působení v České spořitelně. Spolupráci s ním mohu doporučit. Oceňuji jeho přístup například v krizových letech 2008 – 2010, kdy byla činnost jeho firmy vlivem celosvětové finanční krize silně zasažena. V důsledku toho došlo ke skokovému poklesu obratu a hospodářského výsledku společnosti. Díky jeho přístupu k řízení nákladů a dalším prorůstovým krokům, které ve firmě zavedl, se podařilo situaci velmi dobře zvládnout. Firma se stabilizovala, zvládla problematickou situaci v oblasti cash flow a vrátila se ke zdravému fungování a dalšímu zdravému růstu.
Jaroslav SchlapplRegionální korporátní centrum, Česká spořitelna, a.s.
Přehled a pořádek. Tak lze jednoduše zhodnotit spolupráci. Než jsme začali s panem Petráčkem fungovat, tak náš byznys byl značně chaotický. Od té doby, co jsme začali firmu řešit společně, se všechno zlepšilo o 100 % a my teď víme, co se kde děje a za to mu patří obrovský DÍK! 🙂 Těšíme se na další expanzi.
Samuel Krištofmilicastore.sk
Spolupráci s Milan Petráčkem doporučuji. Oceňuji jeho analytické myšlení, propojení technické, obchodní a ekonomické stránky firmy. Jeho přístup přináší firmě zdravé základy a prostor k dalšímu růstu a spokojenému fungování firmy.
Jan Křížmakléř
S panem Milanem spolupracujeme již nějaký ten týden a mohu říct, že celý business se posouvá tam, kam bychom ho jen těžko posunuli sami. Pomáhá nám s účetnictvím, expanzí, radí s redakčním systémem, jednoduše pokud si nevíme rady, pan Milan je vždy ten, který poradí. Velké díky, Tom
Tomáš PrášekCEO milica.cz

Milan Petráček

Finanční řízení firem & Business mentoring, CEO Panfico s.r.o.

V businessu se pohybuji od r. 1991, tj. od svých šestnácti let. V roce 2019 jsme prodali dvacet osm let budovanou firmu. Tím se mi otevřela cesta věnovat se tomu, co mě ve vlastní firmě nejvíce bavilo a hodně jí to pomáhalo. Zabývám se nyní externě finančním řízení firem, které kombinuji s business mentoringem. 

Mé zkušenosti ze spoluprací s mentorem, kouči a firemními poradci, když jsem ještě vedl vlastní firmu, mi dávají výhodu v tom, že se umím vžít do svého protějšku – podnikatele, majitele, manažera či šéfa firmy, protože většinu svého profesního života jsem byl na vaší straně.